o bengalach

Bengale to połączenie piękna absolutnego, słodkiej bandytki i diabelskiego charakterku, ukrytego pod zuchwałym, złotym futrem, ze skrzącym, bystrym i bezwzględnie czujnym spojrzeniem dzikiego kota.

Bengale zachwycają - nie da się być obojętnym wobec ich tajemniczej natury, głębokiego spojrzenia i dość niebanalnego charakteru. Jaki to charakter? Na pewno silny i zdecydowany. Kot bengalski to nie typ wielkiego, puszystego i dobrotliwego mruczka-idioty, który największą aktywność psychoruchową wykazuje przy pełnej misce. Bengal to łowca – szybki, cichobieżny, mały spryciuch – który poluje na muchy (i jako bezwzględny drapieżca nie ma dla nich litości), twoje stopy – gdy pstrykasz palcami pod stołem (i jako bezwzględny drapieżca nie ma dla nich litości), nawet na własne jedzenie – które w stanie spoczynku bywa zbyt nudne, dlaczego trzeba je „animować” – a gdy już ucieka – dopaść, zagryźć i potem ostatecznie zjeść.

Kot bengalski ma duszę lamparta, zaklętą w małym ciele domowego mruczka, spowitego złotym blaskiem wokół rozet i marmurków. Zwinność, wytrwałość, inteligencja czynią z bengalawariatem, który odda Ci swoje serce, bylebyś tylko pobawił się chwilę, powygłupiał, pociągnął za ogon, poklepał po grzbiecie i kochał tak mocno, jak on Ciebie…

Jesteśmy hodowlą kotów bengalskich z Myślenic / Kraków - Małopolska - Polska /, zarejestrowaną w FIFe/Felis Polonia. Należymy do klubu EKKR.

Facebook